Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Káva a čokoláda jsou superpotraviny, které lidstvo zná a používá už staletí. Spojením těchto dvou potravin (obě měly dříve špatnou pověst, ale v poslední době už patří na seznam těch "zdraví prospěšných přísad")
v nápojích a jídlech můžete získat dvojitou dávku antioxidantů. A milovníkům čokolády určitě není neznámý belgický zvyk konzumace kávy s čokoládou.

Tato sladká dvojice má dlouhou společnou historii. Dnes víme, že obě potraviny (dohromady i zvlášť) posilují imunitu, snižují riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, rakoviny, cukrovky a dokonce obezity a přispívají
k dlouhému a aktivnímu životu. Kromě toho obě pochutiny usnadňují průběh desítek onemocnění, dodávají energii, kterou potřebujeme pro práci i zábavu, a tak přeneseně zvyšují vylučování endorfinů do krve.

Káva a čokoláda mají hodně společného – především kvalitní hořká čokoláda a výběrová káva. Obě dříve patřily mezi „zakázané“ potraviny, protože obsahují „škodlivé“ látky (včetně kofeinu) a obě jsou součástí středomořského jídelníčku a životosprávy, o níž víme, že má příznivý vliv především na zdravé srdce.

 

Jiří Stejskal a Lukáš Koudelka (Jordis`s chocolate):
"V létě roku 2010 jsme v Hradci Králové založili Salón čokolády - Jordi's chocolate.
Po usilovné práci a vzdělávání sebe i zákazníků v oblasti OPRAVDOVÉ čokolády
se nám podařilo počátkem roku 2012 vybudovat malou manufakturu na výrobu čokolády od kakaového bobu po tabulku. Od konce první republiky jsme první,
kdo se o něco takového pokouší. Podařilo se nám tak alespoň trochu vrátit čas čokolády, a proto Vám můžeme nabídnout čokoládu vytvořenou s láskou a péčí v Čechách, v samém středu Evropy. Výroba naší čokolády probíha ve velmi malých sériích. Všechny naše produkty balíme ručně. Suroviny na výrobu našich dobrůtek procházejí důsledným výběrem a kontrolou. Výsledná chuť a vyjimečný zážitek - to je naše práce."

 

 

Výroba i kamenný obchod se nachází v historickém centru Hradce Králové.
K Velkému náměstí přiléhá Špitálská ulice a na čísle popisném 149 nás najdete.

Otvírací doba:
Po - So 9.00 - 18.00

Kontakty

+420 733 735 711

katerina@mojekava.info

Seifertova 3228
544 01 Dvůr Králové nad Labem

        

  

  

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz